Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dahmer

Dahmer

2002
×
★★½
Edit this entry  
28
Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Captain America

Captain America

1990
×
Edit this entry  
25
Exposé

Exposé

1976
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★
Edit this entry  
04
The Beast in Heat

The Beast in Heat

1977
×
★★½
Edit this entry  
01
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Rat Man

Rat Man

1988
×
★½
Edit this entry  
18
Nightmare

Nightmare

1981
×
★★★½
Edit this entry  
17
Invasion of the Flesh Hunters

Invasion of the Flesh Hunters

1980
×
★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Our Evil

Our Evil

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Cannibal Ferox

Cannibal Ferox

1981
×
★★★
Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★½
Edit this entry  
07
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Veronica

Veronica

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mute

Mute

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Necrophobia 3D

Necrophobia 3D

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Winchester

Winchester

2018
×
★★
Edit this entry  
18
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sam Was Here

Sam Was Here

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★
Edit this entry  
09
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Dentist

The Dentist

1996
×
★★★
Edit this entry  
22
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Rocco

Rocco

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
1922

1922

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Polka King

The Polka King

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bad Day for the Cut

Bad Day for the Cut

2017
×
★★★
Edit this entry