gettingsnubbed has logged 185 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★½
Edit this entry  
08
Videodrome

Videodrome

1983
×
Read the review Edit this entry  
08
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spike Island

Spike Island

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Control

Control

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
One Day

One Day

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Me Before You

Me Before You

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★★
Edit this entry  
03
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Edit this entry  
01
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cinderella

Cinderella

2015
×
Edit this entry  
27
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
2 Days in Paris

2 Days in Paris

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Cake

Cake

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★½
Edit this entry  
19
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
Match Point

Match Point

2005
×
Edit this entry  
10
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry