Sort by

gh has logged 625 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Space Truckers

Space Truckers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Trapped in Paradise

Trapped in Paradise

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek: Nemesis

Star Trek: Nemesis

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Life

Life

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dickie Roberts: Former Child Star

Dickie Roberts: Former Child Star

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Welcome to the Jungle

Welcome to the Jungle

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Last Starfighter

The Last Starfighter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kill Chain

Kill Chain

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Jim Jefferies: This Is Me Now

Jim Jefferies: This Is Me Now

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
★★
Read the review Edit this entry