Sort by

Gabriel has logged 32 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sin Nombre

Sin Nombre

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love Liza

Love Liza

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Manila in the Claws of Light

Manila in the Claws of Light

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Major Payne

Major Payne

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chop Shop

Chop Shop

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Waiters

The Waiters

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fireman

The Fireman

1916
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Easy Street

Easy Street

1917
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wild

The Wild

2006
×
Read the review Edit this entry  
09
Ema

Ema

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Adventurer

The Adventurer

1917
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Archipelago

Archipelago

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Playing Cards

Playing Cards

1896
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Panorama from Top of a Moving Train

Panorama from Top of a Moving Train

1898
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Clownhouse

Clownhouse

1989
×
Read the review Edit this entry  
01
November

November

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry