• The Simpsons in Plusaversary

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • F9

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • SK8 the Infinity

    ★★★★½

  • Puparia

    ★★★★★

  • OPAL

    ★★★★½

  • My First Summer

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Owners

  • Unhinged

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Spree

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Black Christmas

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★½

  • Infidel

    ½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Countdown

    ★★

  • Trick

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • K-12

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • After

    ★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • Everybody’s Everything

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Polaroid

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • Instant Family

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Extracurricular

    ★★½

  • The Hug

    ★★★

  • Hell Fest

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★½

  • 22 July

    ★★★★

  • The Nun

    ★★★

  • He's Out There

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mile 22

    ★★½

  • Slender Man

    ★½

  • Pledge

    ★½

  • One Crazy Summer: A Look Back at Gravity Falls

    ★★★★½