Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Great Performers: Horror Show

Great Performers: Horror Show

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Widow

The Widow

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Beau

Beau

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the Animation

Scott Pilgrim vs. the Animation

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
38 Jansky Units

38 Jansky Units

1982
×
★★
Edit this entry  
21
Curb Dance

Curb Dance

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★
Edit this entry  
19
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Puparia

Puparia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Edit this entry  
15
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★★
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry