• Squid Game

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Just Another Christmas

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Simonal

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • Promare

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Shazam!

    ★★

  • Minha Fama de Mau

    ★★★

  • Code Geass: Lelouch of the Re;Surrection

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Penguin Highway

    ★★★★

  • Flavors of Youth

    ★★★

  • Mirai

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Bao

    ★★★

  • I Feel Pretty

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Peter Rabbit

    ★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • DARLING in the FRANXX

    ★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Death Note

  • Bingo: The King of the Mornings

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★

  • Cars 3

    ★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Little Witch Academia

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★

  • The Cambridge Squatter

    ★★★