Gh0stman has logged 207 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eraser

Eraser

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
El Dorado

El Dorado

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Eiger Sanction

The Eiger Sanction

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Superman III

Superman III

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Founding of a Republic

The Founding of a Republic

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beginning of the Great Revival

Beginning of the Great Revival

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Office

Office

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
52 Pick-Up

52 Pick-Up

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Final Fantasy: The Spirits Within

Final Fantasy: The Spirits Within

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Double World

Double World

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Personal Problems

Personal Problems

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
Read the review Edit this entry  
02
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Invincibles

The Invincibles

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Coal, Thin Ice

Black Coal, Thin Ice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
El Chicano

El Chicano

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry