• Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • The Lost City of Z

    ★★★★★

  • Regal

    ★★★★★

  • Split

  • Snowden

    ★★★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Sully

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★

  • Suicide Squad

  • Ghostbusters

    ★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★★★

  • Colossal

    ★★★★★

  • Free State of Jones

    ★★★★★

  • Three

    ★★★★★

  • The BFG

    ★★

  • Elle

    ★★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★★

  • Paterson

    ★★★★★

  • American Honey

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • Café Society

    ★★★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • Kicks

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Things to Come

    ★★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • Little Sister

    ★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★★

  • Donald Trump's The Art of the Deal: The Movie

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★★

  • 31

    ★★★

  • Lo and Behold: Reveries of the Connected World

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Daddy's Home

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★

  • Chi-Raq

    ★★★★★

  • A Very Murray Christmas

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★★★

  • Something Between Us

    ★★★★

  • Office

    ★★★★★

  • Hardcore Henry

  • De Palma

    ★★★

  • Anomalisa

    ★★★★★

  • Right Now, Wrong Then

    ★★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Results

    ★★★★

  • Jurassic World

  • Yakuza Apocalypse

    ★★★★★

  • The Assassin

    ★★★★★

  • Mountains May Depart

    ★★★★★

  • Sicario

    ★★★★★

  • Hitchcock/Truffaut

    ★★★

  • Green Room

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Spy

    ★★★★

  • Furious 7

    ★★★

  • Get Hard