• Perfect Strangers

  • Spencer

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • Cruella

    ★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • My Donkey, My Lover & I

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Run Hide Fight

    ½

  • The Book of Sun

    ★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Joker

  • La Belle Époque

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★

  • The Suit

  • Set It Up

  • Tag

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Microhabitat

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Thelma

    ★★½

  • Lover for a Day

    ★★★

  • The Big Sick

  • Passengers

  • Split

    ★★

  • Lion

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • The Light Between Oceans

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Nerve

  • Now You See Me 2

    ★★★½

  • Me Before You

    ★★½

  • The Do-Over

  • Divines

    ★★★★

  • Sieranevada

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • 11.22.63

    ★★★★½

  • Perfect Strangers

    ★★★★

  • Sing Street

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • The Intern

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Right Now, Wrong Then

    ★★★★

  • Paper Towns

  • Youth

    ★★★★

  • Carol

    ★★★½

  • The Age of Adaline

  • Cinderella

  • The DUFF

    ½

  • Brooklyn

  • Mistress America

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Love, Rosie

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★

  • The Maze Runner

  • Mommy

    ★★★★

  • Winter Sleep

    ★★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Little England

    ★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire