Sammi has logged 61 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fun Size

Fun Size

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hitokowa

Hitokowa

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spirit Behind the Door

Spirit Behind the Door

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
WolfCop

WolfCop

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Producers

The Producers

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Haunted Palace

The Haunted Palace

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
House of Usher

House of Usher

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghost Squad

Ghost Squad

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mirror Mirror

Mirror Mirror

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
School Days

School Days

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Teen Wolf Too

Teen Wolf Too

1987
×
Read the review Edit this entry  
09
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry