Sort by

Duarte has logged 25 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★
Edit this entry  
31
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Rehearsals for Retirement

Rehearsals for Retirement

2007
×
Edit this entry  
24
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★
Edit this entry  
11
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Whistle and I'll Come to You

Whistle and I'll Come to You

1968
×
Edit this entry  
07
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★★
Edit this entry  
04
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
03
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry