• Stella Dallas

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Tommy

    ★★★★

  • Love with the Proper Stranger

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • To Catch a Thief

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Cure

    ★★★★½

  • The Devils

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Déjà Vu

    ★★★

  • Rock 'n' Roll High School

    ★★★½

  • Diabolique

    ★★★½

  • Paper Moon

    ★★★½

  • Mosquito State

    ★★½

  • The Last Picture Show

    ★★★★