Sort by

ghostdinosaur has logged 25 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
5 Films About Technology

5 Films About Technology

2016
×
★½
Edit this entry  
27
Colossal

Colossal

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fireworks Wednesday

Fireworks Wednesday

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Handsome: A Netflix Mystery Movie

Handsome: A Netflix Mystery Movie

2017
×
★★
Edit this entry  
24
The Wall

The Wall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Medium Cool

Medium Cool

1969
×
★★½
Edit this entry  
23
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Life

Life

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crossfire

Crossfire

1947
×
★★★
Edit this entry  
15
Ninja Scroll

Ninja Scroll

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Risk

Risk

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Welfare

Welfare

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Small Crimes

Small Crimes

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Graduation

Graduation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry