Sort by

ghostdinosaur has logged 25 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Contact

Contact

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The English Patient

The English Patient

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★
Edit this entry  
19
Space Fantasia 2001 Nights

Space Fantasia 2001 Nights

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Supernova

Supernova

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
17
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★½
Edit this entry  
16
Tucker: The Man and His Dream

Tucker: The Man and His Dream

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Read the review Edit this entry  
13
Tucker: The Man and His Dream

Tucker: The Man and His Dream

1988
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Analyze This

Analyze This

1999
×
★½
Edit this entry  
11
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pay It Forward

Pay It Forward

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
F9

F9

2021
×
★½
Edit this entry  
03
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
Edit this entry  
01
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
½
Read the review Edit this entry