Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Endless Love

Endless Love

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I'll Always Know What You Did Last Summer

I'll Always Know What You Did Last Summer

2006
×
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tyler Perry's A Madea Homecoming

Tyler Perry's A Madea Homecoming

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Morbius

Morbius

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry