• The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • OPAL

    ★★★½

  • A Creepshow Animated Special

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Stay Home

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • Books of Blood

    ★★★

  • Tales from the Hood 3

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Freaks – You're One of Us

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • The Final Girl Returns

    ★★½

  • Good Boy

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Basic Witch

    ★★★★½

  • Separation

    ★★★★

  • Disco Graveyard

    ★★★

  • Gabby!

    ★★★★

  • Low

    ★★★½

  • Compartmentalization Storage Facility

    ★★★

  • Little Willy

    ★★★

  • Skull

    ★★★

  • Delivered

    ★★★

  • Waffle

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • The Willoughbys

    ★★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Pooka Lives!

    ★★★

  • Live Forever

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Crawlers

    ★★★

  • May the Devil Take You Too

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Emma.

    ★★★

  • My Valentine

    ★★★

  • Dragonheart: Vengeance

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Relic

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★★

  • Scare Me

    ★★★

  • The Turning

    ★★½

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★½

  • Megan, 26

    ★★★

  • Beauty Juice

    ★★★

  • Midnight Kiss

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • A Christmas Carol

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Haunted Swordsman

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★

  • A Nasty Piece of Work

    ★★★

  • Black Christmas

    ★★★★