Tori has logged 397 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bar

The Bar

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Needful Things

Needful Things

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lift

The Lift

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Night of the Virgin

The Night of the Virgin

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tickle Monster

Tickle Monster

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Invitation to Hell

Invitation to Hell

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The House of the Dead

The House of the Dead

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Scorpion with Two Tails

The Scorpion with Two Tails

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Blood Runs Down

Blood Runs Down

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pets United

Pets United

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
May the Devil Take You Too

May the Devil Take You Too

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Catcalls

Catcalls

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Other Side of the Box

Other Side of the Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
OPAL

OPAL

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Creepshow Animated Special

A Creepshow Animated Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Slugs

Slugs

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Curse of Kazuo Umezu

The Curse of Kazuo Umezu

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cold Hell

Cold Hell

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wake

Wake

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Satellite in the Sky

Satellite in the Sky

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Contamination

Contamination

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Barracuda

Barracuda

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Friend Request

Friend Request

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry