Tori has logged 59 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Envy

Envy

1930
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Berserker

Berserker

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Starship Invasions

Starship Invasions

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Separation

Separation

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Boogeywoman

The Boogeywoman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Megan, 26

Megan, 26

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Attack of the Demons

Attack of the Demons

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Best Friends Forever

Best Friends Forever

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Go Back

Go Back

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Live Forever

Live Forever

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fatale Collective: Bleed

Fatale Collective: Bleed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beauty Juice

Beauty Juice

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Disco Graveyard

Disco Graveyard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inferno

Inferno

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gabby!

Gabby!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Being Natural

Being Natural

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Haunted Swordsman

The Haunted Swordsman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Low

Low

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Compartmentalization Storage Facility

Compartmentalization Storage Facility

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Climate of the Hunter

Climate of the Hunter

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Savage Intruder

Savage Intruder

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Willy

Little Willy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Skull

Skull

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inferno

Inferno

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark

The Dark

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Psychopaths

Psychopaths

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vampire Circus

Vampire Circus

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
Read prior review Edit this entry  
14
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Abominable

Abominable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marooned

Marooned

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bloodsucking Freaks

Bloodsucking Freaks

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Circle

The Circle

×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Delivered

Delivered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Spirit Box

The Spirit Box

×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Replace

Replace

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Something with Bite

Something with Bite

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Starfish

Starfish

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry