Tori has logged 20 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Get on Up

Get on Up

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Seventh Son

Seventh Son

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Altered States

Altered States

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cat People

Cat People

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
First Match

First Match

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Evil Clergyman

The Evil Clergyman

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tales from the Hood 2

Tales from the Hood 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dawn of the Deaf

Dawn of the Deaf

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry