Tori has logged 50 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
May the Devil Take You Too

May the Devil Take You Too

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Catcalls

Catcalls

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Other Side of the Box

Other Side of the Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
OPAL

OPAL

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Creepshow Animated Special

A Creepshow Animated Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Slugs

Slugs

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Curse of Kazuo Umezu

The Curse of Kazuo Umezu

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cold Hell

Cold Hell

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wake

Wake

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Satellite in the Sky

Satellite in the Sky

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Contamination

Contamination

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Barracuda

Barracuda

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Friend Request

Friend Request

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Miss Fisher and the Crypt of Tears

Miss Fisher and the Crypt of Tears

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Folklore: A Mother's Love

Folklore: A Mother's Love

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Satan's School for Girls

Satan's School for Girls

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tales from the Hood 3

Tales from the Hood 3

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twice-Told Tales

Twice-Told Tales

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
At Midnight I'll Take Your Soul

At Midnight I'll Take Your Soul

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Slumber Party

The Last Slumber Party

1987
×
Read prior review Edit this entry  
14
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Abomination

The Abomination

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stay Home

Stay Home

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
42

42

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stage Fright

Stage Fright

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Viy

Viy

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Phobia 2

Phobia 2

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Even the Wind Is Afraid

Even the Wind Is Afraid

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Before We Vanish

Before We Vanish

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry