Tori has logged 106 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Swerve

The Swerve

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Island of Terror

Island of Terror

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vamp

Vamp

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hand of Death

Hand of Death

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Skylines

Skylines

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
From a Whisper to a Scream

From a Whisper to a Scream

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The House of Clocks

The House of Clocks

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bug

Bug

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blood Machines

Blood Machines

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Poison

Poison

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vampira

Vampira

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Quicksilver Highway

Quicksilver Highway

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shocker

Shocker

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Monster Club

The Monster Club

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Yuri!!! on Ice

Yuri!!! on Ice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Warlock

Warlock

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Gravedancers

The Gravedancers

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Spell

The Spell

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Adventure Time: Distant Lands

Adventure Time: Distant Lands

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Riding the Bullet

Riding the Bullet

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Devil's Gate

Devil's Gate

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beloved

Beloved

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
2001 Maniacs

2001 Maniacs

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sentinelle

Sentinelle

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Supernova

Supernova

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bigfoot Family

Bigfoot Family

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Shed

The Shed

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Future Shock

Future Shock

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Son of Dracula

Son of Dracula

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry