Tori has logged 30 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Predestination

Predestination

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
The Evil

The Evil

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Prophecy

The Prophecy

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bungo Stray Dogs: Dead Apple

Bungo Stray Dogs: Dead Apple

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Corpse Vanishes

The Corpse Vanishes

1942
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Xico's Journey

Xico's Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Poor Pretty Eddie

Poor Pretty Eddie

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Down a Dark Hall

Down a Dark Hall

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Screams of a Winter Night

Screams of a Winter Night

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Night of the Cobra Woman

Night of the Cobra Woman

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Creature with the Atom Brain

Creature with the Atom Brain

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gothika

Gothika

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Future Is Now

The Future Is Now

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Stand

The Stand

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
End Times

End Times

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
How to Make a Monster

How to Make a Monster

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Werewolf of London

Werewolf of London

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Warning: Do Not Play

Warning: Do Not Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Field Guide to Evil

The Field Guide to Evil

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry