Tori has logged 30 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Invisible Woman

The Invisible Woman

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ogre

The Ogre

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tub

Tub

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tower of God

Tower of God

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rabbit

Rabbit

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mighty Joe Young

Mighty Joe Young

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stranger in Our House

Stranger in Our House

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tarantula

Tarantula

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sisters

Sisters

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Swerve

The Swerve

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Island of Terror

Island of Terror

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vamp

Vamp

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hand of Death

Hand of Death

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Skylines

Skylines

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
From a Whisper to a Scream

From a Whisper to a Scream

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The House of Clocks

The House of Clocks

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bug

Bug

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry