Sort by

ghostsarereal has logged 214 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Final Wish

The Final Wish

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paranormal Activity: Tokyo Night

Paranormal Activity: Tokyo Night

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Festival of Ice

Christmas Festival of Ice

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rock N' Roll Christmas

Rock N' Roll Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
A Blue Ridge Mountain Christmas

A Blue Ridge Mountain Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
A Cinderella Story: Once Upon a Song

A Cinderella Story: Once Upon a Song

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
12 Days of Giving

12 Days of Giving

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
A Christmas Village

A Christmas Village

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Christmas to Remember

A Christmas to Remember

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Level 16

Level 16

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Advantageous

Advantageous

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Head Count

Head Count

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Gallows Act II

The Gallows Act II

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Living Dead at Manchester Morgue

The Living Dead at Manchester Morgue

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Spruces and the Pines

The Spruces and the Pines

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
Read the review Edit this entry  
17
Santa Girl

Santa Girl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Realms

Realms

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Awaken the Shadowman

Awaken the Shadowman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A.M.I.

A.M.I.

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
A Cinderella Christmas

A Cinderella Christmas

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Not Ready for Christmas

I'm Not Ready for Christmas

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Welcome to Christmas

Welcome to Christmas

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry