Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monuments

Monuments

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crash and Burn

Crash and Burn

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Mrs. Ashboro's Cat

Mrs. Ashboro's Cat

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Outlaws

Outlaws

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Expiration Date

Expiration Date

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Green Sea

The Green Sea

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Days of the Bagnold Summer

Days of the Bagnold Summer

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Surrender, Dorothy

Surrender, Dorothy

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Quentin Tarantino's Ghostbusters

Quentin Tarantino's Ghostbusters

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Turning

The Turning

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Things We Carry

The Things We Carry

×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bob and the Monster

Bob and the Monster

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sleepwalking

Sleepwalking

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rapture

Rapture

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Relapse

American Relapse

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
No Future

No Future

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Run

Run

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Pipsqueak Pfollies

Pipsqueak Pfollies

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Skate Witches

Skate Witches

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Watchmen

Watchmen

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sukeban Deka: The Movie

Sukeban Deka: The Movie

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Alphabet City

Alphabet City

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry