Sort by

Ghostsmut has logged 349 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Frankie Boyle: The Last Days of Sodom

Frankie Boyle: The Last Days of Sodom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Bernard and the Genie

Bernard and the Genie

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inside

Inside

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Dark Blue

Dark Blue

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Training Day

Training Day

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Louis Theroux: America's Most Hated Family in Crisis

Louis Theroux: America's Most Hated Family in Crisis

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Louis Theroux: The Most Hated Family in America

Louis Theroux: The Most Hated Family in America

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Louis Theroux: Gambling in Las Vegas

Louis Theroux: Gambling in Las Vegas

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Louis Theroux: Louis and the Nazis

Louis Theroux: Louis and the Nazis

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
House of Wax

House of Wax

2005
×
Read the review Edit this entry  
16
Night Train to Terror

Night Train to Terror

1985
×
Read the review Edit this entry  
15
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sully

Sully

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Forest

The Forest

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Sully

Sully

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The BFG

The BFG

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Cuban Fury

Cuban Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Exterminator

The Exterminator

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boxing Helena

Boxing Helena

1993
×
Read the review Edit this entry  
22
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deceptive Practice: The Mysteries and Mentors of Ricky Jay

Deceptive Practice: The Mysteries and Mentors of Ricky Jay

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
½
Read the review Edit this entry