Sort by

Ghostsmut has logged 19 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
For the Love of Spock

For the Love of Spock

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Tickled

Tickled

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Iverson

Iverson

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Horns

Horns

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Imperium

Imperium

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jimmy Carr: Funny Business

Jimmy Carr: Funny Business

2016
×
★★★½
Edit this entry