Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Monsoon

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Swing Kids

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Ladies in Black

    ★★★½

  • Venom

    ★★★