GhostUplekar has rated 220 films ★★★ .

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★

  • Made in Britain

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★

  • Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

    ★★★

  • Sympathy for Lady Vengeance

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Reservation Road

    ★★★

  • Battle Royale

    ★★★

  • The Naked Prey

    ★★★

  • Atonement

    ★★★

  • Quantum of Solace

    ★★★

  • Tupac Shakur: Thug Angel

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Safe

    ★★★

  • Be Water

    ★★★

  • Convoy

    ★★★

  • The Outsiders

    ★★★