GhostUplekar has rated 289 films ★★★★ .

  • Tenet

    ★★★★

  • Baal

    ★★★★

  • 45 Years

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Before the Flood

    ★★★★

  • The Return

    ★★★★

  • Dressed to Kill

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Chant of Jimmie Blacksmith

    ★★★★

  • Pusher III

    ★★★★

  • The Sentinel

    ★★★★

  • Fear City

    ★★★★

  • Straight Time

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★