GhostUplekar has rated 71 films ★★★★★ .

  • Straw Dogs

    ★★★★★

  • Thief

    ★★★★★

  • Elephant

    ★★★★★

  • Roast

    ★★★★★

  • Springsteen On Broadway

    ★★★★★

  • Pusher II: With Blood on My Hands

    ★★★★★

  • The Friends of Eddie Coyle

    ★★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★★

  • Bring Me the Head of Alfredo Garcia

    ★★★★★

  • A History of Violence

    ★★★★★

  • Melancholia

    ★★★★★

  • Before the Devil Knows You're Dead

    ★★★★★

  • The Getaway

    ★★★★★

  • Miami Vice

    ★★★★★

  • Mikey and Nicky

    ★★★★★

  • Fail Safe

    ★★★★★

  • The French Connection

    ★★★★★

  • Come and See

    ★★★★★