Sort by

feat. dante from the dmc series has logged 39 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Richard Pryor: Live in Concert

Richard Pryor: Live in Concert

1979
×
★★★½
Edit this entry  
29
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Trevor Noah: African American

Trevor Noah: African American

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
D.L. Hughley: Clear

D.L. Hughley: Clear

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lost River

Lost River

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Hodgman: RAGNAROK

John Hodgman: RAGNAROK

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Russell Peters: Notorious

Russell Peters: Notorious

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★
Edit this entry  
15
Russell Peters: Almost Famous

Russell Peters: Almost Famous

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Problem Child: Leslie Jones

Problem Child: Leslie Jones

2010
×
★★★½
Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Maz Jobrani: Immigrant

Maz Jobrani: Immigrant

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Tom Segura: Completely Normal

Tom Segura: Completely Normal

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ari Shaffir: Double Negative

Ari Shaffir: Double Negative

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tome of the Unknown

Tome of the Unknown

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry