Sort by

feat. dante from the dmc series has logged 170 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Edit this entry  
17
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Charlie Brown's Christmas Tales

Charlie Brown's Christmas Tales

2002
×
★★★
Edit this entry  
04
Holes

Holes

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scary Godmother: The Revenge of Jimmy

Scary Godmother: The Revenge of Jimmy

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Scary Godmother: Halloween Spooktakular

Scary Godmother: Halloween Spooktakular

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Possession

Possession

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cactus Flower

Cactus Flower

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thumbelina

Thumbelina

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry