Sort by

feat. dante from the dmc series has logged 87 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sightless

Sightless

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gypsy

Gypsy

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry