Sort by

Gigi has logged 51 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Annie

Annie

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Georgia Rule

Georgia Rule

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Initial D

Initial D

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Violet Evergarden

Violet Evergarden

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Spree

Spree

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★½
Edit this entry  
23
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
06
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Twenty One Pilots: Livestream Experience

Twenty One Pilots: Livestream Experience

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Twenty One Pilots: Livestream Experience

Twenty One Pilots: Livestream Experience

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Encanto

Encanto

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry