Giovana has logged 67 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
Edit this entry  
13
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
13th

13th

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Ode to Joy

Ode to Joy

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Reflexões de um Liquidificador

Reflexões de um Liquidificador

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mr & Mme Adelman

Mr & Mme Adelman

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Someone, Somewhere

Someone, Somewhere

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Arctic Heart

Arctic Heart

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Edit this entry  
12
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry