giovana has logged 26 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
The Night Manager

The Night Manager

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wedding Unplanned

Wedding Unplanned

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rock Star

Rock Star

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Love Songs

Love Songs

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Guest

The Guest

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry