Sort by

giovana has logged 20 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry