giovana has logged 13 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Last Night

Last Night

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Edit this entry  
02
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry