giovana has logged 165 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ó Paí Ó: Look at This

Ó Paí Ó: Look at This

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Casanova

Casanova

2015
×
Edit this entry  
10
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lisbela and the Prisoner

Lisbela and the Prisoner

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Ema

Ema

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Romance

Romance

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
Driven

Driven

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
Whip It

Whip It

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Man from the Future

The Man from the Future

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Mr. Pig

Mr. Pig

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Rudo & Cursi

Rudo & Cursi

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dirty Dancing: Havana Nights

Dirty Dancing: Havana Nights

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Neruda

Neruda

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sólo con tu pareja

Sólo con tu pareja

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Burning Hot Summer

A Burning Hot Summer

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Only God Knows

Only God Knows

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Behind the Scenes of

Behind the Scenes of "Y tu mamá también"

2001
×
Edit this entry  
23
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Foreign Land

Foreign Land

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Permission

Permission

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nicotina

Nicotina

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Basic Sanitation: The Movie

Basic Sanitation: The Movie

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
15
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Elysium

Elysium

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frida

Frida

2002
×
★★★★
Edit this entry