• Silk Road

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★★

  • Downfalls High

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Long Toast

  • A Recipe for Seduction

  • Mank

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • The Plumber

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★½

  • The Stunt Double

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Rhubarb

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Playdate with Destiny

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Sylvie's Love

    ★★★★

  • Charm City Kings

    ★★★★

  • Tesla

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Wind

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • Mister America

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Western Stars

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Proxima

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Two of Us

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★½

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★★

  • Full Force

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½