Sort by

Tess has logged 15 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cameron Esposito: Marriage Material

Cameron Esposito: Marriage Material

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cameron Esposito: Rape Jokes

Cameron Esposito: Rape Jokes

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Murder, She Wrote: The Celtic Riddle

Murder, She Wrote: The Celtic Riddle

2003
×
★★½
Edit this entry  
18
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder, She Wrote: The Last Free Man

Murder, She Wrote: The Last Free Man

2001
×
Edit this entry  
15
Ghosts

Ghosts

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mesmerized

Mesmerized

1985
×
Read the review Edit this entry