Sort by

stephanie has logged 26 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Greta

Greta

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
Edit this entry  
24
The Other Side of the Underneath

The Other Side of the Underneath

1972
×
★★★
Edit this entry  
24
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hollow in the Land

Hollow in the Land

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★½
Edit this entry  
17
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Golem

The Golem

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bad Seed

The Bad Seed

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Artificial Man

The Artificial Man

1916
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Master of the House

Master of the House

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
The President

The President

1919
×
★★½
Edit this entry  
01
The Abyss

The Abyss

1910
×
★★★
Edit this entry  
01
Driving with Greenland Dogs

Driving with Greenland Dogs

1897
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Saga of Gosta Berling

The Saga of Gosta Berling

1924
×
★★½
Edit this entry  
01
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
Edit this entry