• Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Work It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Looking for Alaska

    ★★★½

  • Tall Girl

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Troop Zero

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Smallfoot

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Alex Strangelove

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Blockers

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★

  • Every Day

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • When We First Met

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★½