Sort by

Gillian has logged 25 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Roxanne

Roxanne

1987
×
★★★★
Edit this entry  
28
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ring 2

Ring 2

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ring

Ring

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Strange Love of Martha Ivers

The Strange Love of Martha Ivers

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
National Theatre Live: Cyrano de Bergerac

National Theatre Live: Cyrano de Bergerac

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
What If

What If

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry