Sort by

gingersnapsIII has logged 129 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Edit this entry  
07
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Landline

Landline

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
Edit this entry  
26
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★
Read the review Edit this entry