• A Spy Movie

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Venom

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Nun

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Wild Wild Country

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★½

  • Fast Color

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Shirkers

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Justice League

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Death Note

    ½

  • Girls Trip

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Logan

    ★★★★½