Sort by

sloane has logged 293 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Whale

The Whale

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Honeycomb

Honeycomb

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
ambient vids

ambient vids

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Valerio's Day Out

Valerio's Day Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The House of Ghosts

The House of Ghosts

1907
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Goon

Goon

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
Bros

Bros

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
UHF

UHF

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
Read the review Edit this entry  
15
Blood Relatives

Blood Relatives

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Green Fog

The Green Fog

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Timekeepers of Eternity

The Timekeepers of Eternity

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
#Like

#Like

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Electroma

Electroma

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spirit Halloween: The Movie

Spirit Halloween: The Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry