• Love, Guaranteed

  • All Together Now

  • Tenet

  • Work It

  • The Old Guard

  • Hamilton

  • The Lovebirds

  • The Lost Husband

  • Love Wedding Repeat

  • The English Game

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Onward

  • National Theatre Live: Cyrano de Bergerac

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Like a Boss

  • Cheer

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • A Date by Christmas Eve

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

  • Spies in Disguise

  • Charlie's Angels

  • Queen & Slim

  • Last Christmas

  • Let It Snow

  • Frozen II

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • The Addams Family

  • Fractured

  • Night Drive

  • In the Shadow of the Moon

  • Wyrm

  • Climate of the Hunter

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★★★

  • The Song of Names

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★½

  • Sound of Metal

  • Hustlers

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Falling Inn Love

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

  • Dora and the Lost City of Gold

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • The True Adventures of Wolfboy

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Anna

  • Men in Black: International

  • Always Be My Maybe

  • Parasite

    ★★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Frankie

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • The Whistlers

    ★★★½